babygurl85
babygurl85 babygurl85
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 1/2 pounds of bananas cost $1.96, how much would one pound cost?

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 24-05-2017
1.96/3.5 = 0.56 for 1 lb
Answer Link

Otras preguntas

Why don’t historians agree? Why is there so much debate? (must be 1-2 paragraphs)
computer generation types​
What is the answer to this question
brainiest to whoever is right there
Why ain't i am coming on the rank i have done a 50 points challenge but still it isn't showing me please help me
When you apply brakes on a bicycle the bicylces kinetic energy, the bicycles
How does the Sultan choose leaders in the military?
What is the process of rock particles settling on the riverbed called
Y varies directly with x and y=8 when x=-5
Determine the 1st and 2nd degree Taylor polynomials L(x,y) and Q(x,y) for f(x, y) = tan^−1(xy) for (x, y) near the point (1,1).