Seudónimo
Seudónimo
25-05-2017
Mathematics
contestada
4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow
25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
n a triangle angle B =44 degrees and side C is 5 Side A is 22. What is side A?
In which of the following regions were the primary Dutch claims in America? along the Hudson River throughout the Ohio Valley along the Mississippi River
find the volume of M and N
Tommy goes swimming every 12 days and hiking every 5 days. He did both today, how many days from now will he do both again? How many times in a year does he do
Use the formula d = rt to find the distance, rate, or time 16. r = 4, t = 11 17. d = 36, t = 4
If you get this right I'll give you 35 more points
PLEASE SOMEONE HELP ME WITH THIS! I'LL GIVE BRAINLIEST TO WHOEVER HELPED!!! Warm -Up:List all elements in each chemical equation. Classwork:
Please help asap: What reason might archeologist have to study the kings of the Incan Empire rather than another aspect of the culture?
please help me very much needed :((
What kind of number is √50?