SansTheSkeltonUT
SansTheSkeltonUT SansTheSkeltonUT
  • 25-05-2017
  • Mathematics
contestada

Math help? 15 Points

Math help 15 Points class=

Respuesta :

pepetheskunkcat
pepetheskunkcat pepetheskunkcat
  • 25-05-2017
The answer is B. $0.25/1 oz.
Answer Link
sierravanesa
sierravanesa sierravanesa
  • 25-05-2017
its the third one  you divide 16 by 4  and thats $1  for 4 ounces 
Answer Link

Otras preguntas

helppppppppppppppp asap its cordinates
Sabendo que o perímetro de um polígono é obtido através da soma de todas as medidas dos seus lados, assinale a expressão que representa o perímetro da figura ab
Answer the following True or False: A hypothesis test was conducted to see if a new HIV vaccination reduces the risk of contracting the HIV virus. The implicati
4. Which statement best describes the relationship between the women's stories and their popularity today? A The three women described in the text have become f
can someone help me please ​
Consider a regular pyramid A with a square base and a right circular cone B. It is given that the length of a side of the square base of pyramid A is the same a
Wendy described four triangles as shown below: Triangle A: All sides have length 9 cm. Triangle B: Two sides have length 10 cm, and the included angle measures
What is the mean absolute deviation of the data set {30,33,36,34,52}?
Please help ASAP!!! Thank you so much!!! Just want confirm my answer it is y=150x-50. A concession stand at a football game took in $100 after being open for 1
Please help!!! Plz give good answers