zackbill
zackbill zackbill
  • 22-06-2017
  • Mathematics
contestada

10 POINTS
Miley is purchasing several yards of fabric for a school project. If she spent $13.41 and the fabric was $2.98 per yard, how many yards did she purchase?

Respuesta :

cleopatra5
cleopatra5 cleopatra5
  • 22-06-2017
the answer is 4.5 yards. divide 13.41 by 2.98

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Please help me with all these! Plz I really need help!!!
the production of protein molecules through transcription and translation
Mrs. Carson pays Kristen $48 for babysitting six hours and mr.vanquez pays her $67.50 for babysitting nine hours who pays Kristen the better salary explain the
what motivated the southern colonists to join the revolution?
What is the value of 1-18+25if you subtract then add?
which of these uses chronological order
Calculate the rate of temperature change from time 0 to time 4
Sonia is planning a rectangular vegetable garden using a roll of border fencing that is 45 3/4 feet long. If she makes the width of the garden 10 1/2 feet , wha
If you want to present slides to fellow students or co-workers, which productivity software should you use to create them? A. Word processing B. Spreadshe
help b/13-3b/13=8/13