LittleIozz9076 LittleIozz9076
  • 23-07-2017
  • Mathematics
contestada

Stacy needed to fill her gas tank for a road trip. if she spent $45.87 and purchased 11 gallons how much did each gallon cost?

Respuesta :

megnamnacuso929
megnamnacuso929 megnamnacuso929
  • 28-07-2017
x=gallons
$45.87=Total


11x=$45.87
----   ---------
11       11

x=$4.17
Answer Link

Otras preguntas

A bag contains 9 blue marbles and 1 green marble. What is the probability of drawing a blue marble followed by a green marble, without replacing the first marbl
What Is Immediate Constituent Analysis?
Bats use ultrasound in echolocation. This sound is characterized by __low frequencylow amplitudehigh frequencyhigh amplitude
How do you have factor y=6x²+24x-192 and find the zeros?
How do you find the area of a hexagon?
how many positive integers less than 25 can be formed by using the digits 1,2 and 3
v=kfovern   what does n=
What Is Immediate Constituent Analysis?
Please answer any of these thanks !
Help!! Please explain how you go it too please!!