melissa11saucedo melissa11saucedo
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

The local Farm Market sells peppers at five for $2.00. What would be the cost of 12 peppers

Respuesta :

mrogers9016 mrogers9016
  • 25-01-2024

Answer:

30

Step-by-step explanation:

5 for 2 so 5/2=2.5*12

Answer Link

Otras preguntas

5 sentences explaining a desire path
Weed Apparel on Army base? I live on Fort Knox in Kentucky, I am the 14 yr old daughter of a colonel on Fort Knox. I was wearing leggings with many (20) large p
The news anchor mentioned a recent bank robbery apropos of
Can congress demand members of federal agencies appear before them in oversight hearings
A new dentist office opened and sent letters to nearby residents containing these headings: "Our Dentists," "Our Services," and "Payment Options." Which type of
Is yes an adverb or conjunction
To determine whether a good is considered normal or inferior, one could examine the value of the a. cross-price elasticity of demand for that good. b. price ela
HTTP is the protocol that governs communications between web servers and web clients (i.e. browsers). Part of the protocol includes a status code returned by th
|(3a+2)-4(a-2)|=7 what is one possible value for a A) -13 B)-3 C)1 D)17
Need help with this question