liss18 liss18
  • 22-08-2017
  • Mathematics
contestada

Jill spend $15 on diapers. If they cost $5 a package, how many packages did she buy ?

Respuesta :

ambercolee7 ambercolee7
  • 22-08-2017
The answer is three.
Answer Link
Middel17
Middel17 Middel17
  • 22-08-2017
She got 3, 3x5 is 15 3 groups each one is 5 dollars each
Answer Link

Otras preguntas

I need helpppppp asap
Texto argumentativo sobre ¿Estás por o en contra la comida de basura?
Please help me smart peeps Determine if the two triangles below are similar and state how you know.
You toss a coin and roll a number cube. Find P(heads and an even number.)
The strength of the force of friction between two solids is affected by the of the surfaces involved. A. odor B. widths C. hardness D. color
What are the exact solutions of x2 − 3x − 5 = 0? (1 point) a x = the quantity of negative 3 plus or minus the square root of 29 all over 2 b x = the quantity of
i need this answer a.s.a.p!!!
Please help thanks in advance Calculate the equilibrium constant K for the following reaction at 25°C from standard electrode potentials. Fe³(aq) + Cu(s) = Fe²
What is the latitude line at 36 degrees 30 minutes north considered
who was the first president of Lebanon?​