otismicah938ov32l3 otismicah938ov32l3
  • 22-08-2017
  • Mathematics
contestada

If 5 oranges are $3 how much would 5 oranges cost

Respuesta :

SRCR SRCR
  • 22-08-2017
$3. If 5 oranges cost $3 how much does 5 oranges cost. 5 oranges cost $3.
Answer Link

Otras preguntas

what is the relationship between rational numbers and ratios?
Anita says CD can also be DC. Do you agree?
Before a competition, you should not A. Try anything new with food B. Have a liquid meal replacement C. Eat well the day before D. Overhydrate
Copy each statement. Insert +,-,x, or ÷ symbols to make this statement true. 14-2-7-3-9=10 please help
what is used to measure volume?
What is 11/12 - 3/8
Josiah ran 4/5 mile. how many tenths are equal to 4/5 mile? use bar diagrams to find the answer.
David wants to improve the food shortage situation in his country. Which of these fields of biology should he study?
Mrs. Zabel, the yearbook adviser, always likes to sell a large amount of yearbooks because after the initial set-up costs are paid, the printing is not too expe
What two types of scientific knowledge can be expressed as a mathematical equations