nickgiants nickgiants
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

Michael paid $11.48 for sliced cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did he buy?

Respuesta :

blessedcboriginal
blessedcboriginal blessedcboriginal
  • 23-08-2017
Michael bought 3.5 lbs of cheese 

Divide 11.48 by 3.28
Answer Link
babyt654321
babyt654321 babyt654321
  • 23-08-2017
$11.48 divided by $3.28 is 3.5 lbs
Answer Link

Otras preguntas

Expand and simplify 5(3x+2)-2(4x-1)
A charge 9.4 nC is placed at (2,-2,3) m and another charge -9.8 nC is placed at (-3,3,1) m. What is the electric field at (3,3,-2) m
A hos was a charm that had an abstract human form whose legs were made from the spines of stingrays. What type of Oceanic art is it representative of? A. Melane
Zinc is added to sulfuric acid how do you test this gas Please type a short answer!
new ideas on how to address or solve a human rights violation? ​
12 km 9.9 km 7 km 12 km Find the perimeter of the shape below
What does the symbol (–delta.hfus) indicate in a phase change? a gas is being formed. a gas is being liquefied. a solid is being formed. a liquid is being vapor
What does the concept of scarcity explain? Choose three answers.
In three to five sentences, list examples of renewable and nonrenewable energy sources. Then compare and contrast the energy sources in terms of environmental i
What is the cosine ratio for 5/4 5/3 4/5 3/5