itzelflores11
itzelflores11
23-08-2017
Mathematics
contestada
16oz to $4.88 unit rate
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
23-08-2017
divide 4.88 by 16 to get unit rate
4.88/16 = 0.305 per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
A red dwarf is _____ A. the remains of a supernova. B. a hot pulsar. C
who is the first presiden of United States?
analyze how heat transfer occurs during the processes of conduction and convection.
How can an iceberg (temperature=0 Celsius) have more energy than a burning match head (temperature=230 Celsius)?
what percent of 137.4 is 96
What is the layer of the earth where mantle convection occurs and on which the earth's crust rests?
What does the equation -355-n=-957 what does n equal?
How did the French National Assembly treated religion
182,886 rounded to the nearest tenth
Write a recursive function for this sequence 8,12,18,27..