reily11
reily11 reily11
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich spread for $6.40 per pound how much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

jordanmelis
jordanmelis jordanmelis
  • 24-08-2017
24 ounces of spread would cost you $9.60
Answer Link

Otras preguntas

What is the area of the figure? Base:12 m Hight:5 m width: 2 m
x-2/5=1/5 what is x explain how you got the answer
western farmers wanted free silver because they felt it would
Where are rain gauges located
Cassie has has 2 boxes of markers. the first is 7/10 full and the 2nd box is 6/10 full. how many total boxes of markers deos she have??
can you simplify 5 over 36
please help me. this is hard
Ideas on my ideal community
if the root word is a full word, the suffix is usually-ible -able !
Based on the illustration, what happens to most of the mass gained by the plant cell through photosynthesis?