renetta992002
renetta992002 renetta992002
  • 25-08-2017
  • Mathematics
contestada

Carla can buy 4 sandwiches and 3 cups of coffee for $20. Steve can buy 3 sandwiches and 4 cups of coffee for $18.50. How much does one cup of coffee cost?

Respuesta :

emorieatchison emorieatchison
  • 25-08-2017
somewhere around $1.50
Answer Link
Derpynate Derpynate
  • 25-08-2017
I believe it's $1.50 hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

{-5 + y = -4 {4x - 4y = 16
The most efficient way to ensure that producers are responsible for products is through A.advertising B.legislation. C.labeling. D.compliance.
I need help with this question. Someone plz help!!
The standards that a culture claims to hold, yet which are not often upheld in everyday life, are called
Please help problem 3 and 4show workfind the value of x, y and z​
I'm asking this again because some mean person took the points without actually answering the question. What is a real-life situation for equivalent expression
solve the equation 1/2+3i+1/1-2i​
The product of (n2 – 6n + 3) and -4n is ? When this product is multiplied by -n, the result is ?
Verify the Identity cot(x- pi/2) = -tan x
2x+6y=4 X-6y=29 Help