22eolukoya 22eolukoya
  • 25-05-2024
  • Mathematics
contestada

It cost 11.40 to buy lamps how much would it be for 24

Respuesta :

funnyarvin funnyarvin
  • 25-05-2024

Answer:

$273.6

Step-by-step explanation:

If it costs $11.40 for one lamp, and you want to buy 24 of them, you just multiply.

11.40⋅24 is 273.6

Answer Link

Otras preguntas

14. The ball joints on a Macpherson strut-type suspension are being replaced. Tech A says that a coil spring compressor should be installed before separating th
_______ _____are assigned based on the visibility of the characteristics and how they influence appearance and durability. A. Gem grades B. Diamond ratings C. C
Which of the following transducers has the poorest axial resolution?A) Linear transducerB) Convex transducerC) Phased array transducerD) Annular array transduce
a good friend is in the hospital with a serious illness. this stressor can be classified as _____
Type a number or improper fraction for X. Solve for X.
The kidneys are located behind the__________-a.peritoneum.b. column.c.bladder.d.sternum.
What two hormones are typically found in a birth control pill?A. Estrogen and testosteroneB. Progesterone and estrogenC. FSH and LHD. Prolactin and oxytocin
Who killed the elder Fortinbras, the king of Norway?a) Claudiusb) Hamletc) King Hamletd) Queen Gertrude
A gate is made from 6 panels of wood Which is 16.4cm wide. Between each panel there is a gap of 14.7cm. How wide is the gate?A) 89.6cmB) 97.8cmC) 105.2cmD) 112.
4. Slope = (-15, -6) ne point (0, -7). Is it possible to write the equation Je or why not