isaiahhhhhh
isaiahhhhhh isaiahhhhhh
  • 22-09-2017
  • Mathematics
contestada

Jamir spent $15 on Halloween candy. If each bag of candy costs $2.50, how many bags of candy did he buy?

Respuesta :

foxythedeadlypi foxythedeadlypi
  • 22-09-2017
6
                                                      ............................................                                                                        
Answer Link

Otras preguntas

When a Lunar Module landed on the Moon, it used thrusters to slow its descent to the surface. When other spacecraft are returned to Earth, they use parachutes t
How do you workout 31 + 4t - t = 40?
What is the answer to 8t-3=9
Have a question!!! Need help!!!!!! Are these correct???? Or Not????
Which characteristic do all cinquains share ? 5 lines 22 syllables Number of words per line Meter with specific stress
Which one is taller 5 7/24 or 5 5/16
what is the product and quotuent for 24.6 and 1.2
A store is selling 5 cans of tomato sauce for $4.50. What is the unit price?
Help me with this, answer any question you like
Christians were first granted religious toleration in by the Roman Empire