deyahnadouglasowtjuc
deyahnadouglasowtjuc deyahnadouglasowtjuc
  • 25-09-2017
  • Mathematics
contestada

bananas are $0.59/pound, how much will 25 bananas cost?

Respuesta :

82116
82116 82116
  • 25-09-2017
The answer would be $14.75. You would have to do .59 times 25 bananas and you would would get $14.75.
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 25-09-2017
25 lbs at 0.59 per lb = 25 * 0.59 = $ 14.75 <==
Answer Link

Otras preguntas

which event triggered the civil wars that ended in Augustus's rise as emperor
6.5= -3 +n A. n=3.5 B. n=9.5C. n= 19.5D. n= -19.5​
Find the pattern and the next number 3, 8, 15, ___?
what is 94.28 x 16.52 and how to show your work on this problem ​
Please someone help me, even if one question that’s fine
The Sudan Red test tests for which macromolecule?
CAN U HELP PLEASE?!?
9. The cooler areas are denser and denser areas have more so they can attract more matter leading to the formation of Plssss help me I will mark you as brainlie
Washington Farms makes apple dumplings and apple pies using the same ingredients. When the price of apple pies increase, what happens to the supply of apple dum
Which part of the cardiovascular system does the term cardio refer to? a) pumps b) blood cells c) blood vessels d) heart