distructo220 distructo220
  • 23-09-2015
  • Mathematics
contestada

A store sells a gallon of milk for $3.A baker buys 30 gallons of milk for his bakery.How much will he have to pay?

Respuesta :

sbcardinals
sbcardinals sbcardinals
  • 23-09-2015
$3 x 30 gallons of milk = $90
Answer Link
xxgirltdmxx
xxgirltdmxx xxgirltdmxx
  • 23-09-2015
90 because 30 x 3 = 90
Answer Link

Otras preguntas

A weak core can lead to which one of the following problems? a. flat feet b.headaches c. lower-back pain d. arthritis
Hydrocortisone valerate is an ingredient in hydrocortisone cream what is the percent by mass of carbon
The decimal numbering system is also known as _____. A. Base 16 B. Base 2 C. Base 4 D. Base 10
I need answers for them three
Suppose the federal reserve increases the money supply. in at least four sentences, explain the effects of this action on interest rates, consumption, investmen
Find the exact area of the surface obtained by rotating the curve about the x-axis. y = sin ((pi*x)/6) 0 ≤ x ≤ 6
I need to find x but I don't know how
Why do guys get hemophilia more then girls?
How many chromosomes are in a normal human karyotype?
No matter whether a periodic or perpetual inventory system is used, all companies need to determine inventory quantities at the end of each accounting period.