lisaleal70 lisaleal70
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

A market sells fish for 5.80 per pound. What would be the cost in dollars of 3 3/4 lbs of fish

Respuesta :

Blackhammer16
Blackhammer16 Blackhammer16
  • 24-10-2017
$21.75 would be the total cost
Answer Link

Otras preguntas

The students who went to summer camp voted for there favorite activities how many more students voted Viking than for fishing 21 biking who voted 9 fishing peop
The students who went to summer camp voted for there favorite activities how many more students voted Viking than for fishing 21 biking who voted 9 fishing peop
Evaluate the 6 trigonometric functions of theta for 540 degrees
The Lees have 3 children. The oldest is twice as old as the youngest. The middle is 5 years older than the youngest. If the sum of the age is 57, how old is eac
5x^2+19x+12 factor the polynomial
What is square root of 81
why did advances industry occur mainly in the north? please Answer
So I'm doing angles and I have find the value of X.and I have X and 110 degrees.how do I do that and what's the answer?
What is the basic building block of all things
What are ethos logos and pathos