OgLaZ
OgLaZ
25-10-2017
Mathematics
contestada
Wat is $60 for 8h unit rate
Respuesta :
arnulfoguevara
arnulfoguevara
25-10-2017
the unit rate is $7.50
Answer Link
Аноним
Аноним
25-10-2017
The unit rate is 7.5/hr
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Kalie pays $9.24 for 11 pounds of flour. What is the price per pound of flour?
Calculate the density of a material that has a mass of 100 g and a volume of 25 cm 3 .
Select the correct answer. Which of the following is the inverse of ?
What is an example of a career in Kinesiology and Biomechanics? Question 10 options: A writer. An athletic trainer A computer programmer. A banker. This questio
Which of the following statements is not true about genes? A. Genes consist of hormones that regulate bodily functions. B. Genes are DNA segments that are carri
what does a cat eat
4-2(x-3)=24 whats the answer to it
3x3(2+3)x4 I need this asap
On the first day of school, Mr. Bridgers gave his Algebra 1 students 8 homework problems. On each day of school after that, he gave students 10 homework proble
2) The slight negative charge at one end of a water molecule is attracted to the slight positive charge of second water molecule. What is this attraction/bond c