Dessyj4954 Dessyj4954
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is $20.50 is the cost of 3/4 lb. but want is the cost for 1 lb?

Respuesta :

82607618
82607618 82607618
  • 25-10-2017
$20.50 x 4/3 = the cost of 1lb = $27.33
Answer Link

Otras preguntas

According to the guidelines of goal-setting theory, which of the following goals is most likely to stimulate performance?A. Increase quality levels.B. Obtain sa
What does it mean to have gastroesophageal reflux disease without esophagitis?
what is the graph of the linear inequality 2x-3y<12
Help me please.. I have to take a state test tomorrow !!!!
A nonprogrammed decision is:
How many floors does shanghai tower have?
Kendrick is trying to determine if a painting he wants to buy will fit in the space on his wall. If the rectangular frame's diagonal is 50 inches and forms a 36
Michelangelo restored and enhanced the design of ______, while he was the chief architect of St. Peter’s Basilica.
Which of the following would induce the loss of oxygen from the hemoglobin and the blood? a drop in blood pH increase in hemoglobin that has oxygen bound to it
which activity would be the most effective in improving individuals muscular strength