dogs12 dogs12
  • 26-10-2017
  • Mathematics
contestada

examples of unit price

Respuesta :

emmabourgault emmabourgault
  • 26-10-2017
example- to find the unit price of 16 of soup  that cost $3.20, divide 3.20 by 16 ounces to get o.20 per ounce 
Answer Link

Otras preguntas

Examples of Natural Rights in the Declaration of Independence
Express 35.4% as a decimal
What does the first word in a two word name of an organism identify?
At a dosage of 2.8 mg per kg of body weight, how many mg of adrenaline should an 84 kg adult receive.
To whom is Rudyard Kipling’s poem “Recessional” addressed? A. God B. Kipling’s father C. Queen Victoria D. the people of England
what has the greatest potential to demotivate you and lead you to unproductive activities
Describe each basic step of the insurance claim life cycle? 18 steps
which represents the smallest number A.3.8 x 10^7 B.3.8 C.3.8*10^-18 D.3.8*10^15
What's that thing called that you hook up to two trees and lay on it?
The Sumerians, Babylonians, and Phoenecians traded goods as far as Africa, Asia, and Europe, and their main exports were A) gold and silk. B) gold and salt. C