princessmalia3ozqzeh
princessmalia3ozqzeh princessmalia3ozqzeh
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

each gallon of gravy cost $5.25 and I need 1.2 gallons for dinner

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 gallon = $5.25
1.2 gallon= $5.25 x 1.2
               = $6.30
Thus, 1.2 gallons is $6.30.

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

Earth could not support life if it was a smaller planet because
What are the disadvantages of playing table tennis?
what expression is equivalent to 10-8
A store sells candy at $.50, $1, $1.50, $2, and $3 per kilogram. You can see that the unit price of candies and the amount of candies that $3 buy vary inversely
Alfred Binet designed the first ______ test. a. aptitude b. intelligence c. achievement d. perception
the north American free trade agreement (NAFTA)was signed by Canada Mexico and the United states to
Need help I have been stuck
The essays are scored using a holistic rubric that takes into account 4 areas of writing. Match the writing term with its definition. 1. Contains examples and
What is the capital of Washington DC
21. List 3 indicators of a chemical change. a. _____________________ b. ____________________ c. ____________________ 22. Check the following problem for errors