trungh2014ozrsz3 trungh2014ozrsz3
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

Hank brought 2.4 pounds of apples.each pund cost $1.89. How much did hank spend on his apples?

Respuesta :

Themlpg Themlpg
  • 21-11-2017
$4.54 if all rounded out
Answer Link
coopech
coopech coopech
  • 21-11-2017
The equation price P=1.89 * lbs. 1.89*2.4= 4.536 which would be rounded to 4.54
Answer Link

Otras preguntas

“Point E has a negative x-coordinate, and It’s y-coordinate is not 0. ( 4-quadrants) Where could point E be be located on the coordinate plane? Choose all ans
was the idea that if Vietnam became communist, all of SE Asia would as well. Containment Truman Doctrine Vietminh Domino Theory
What’s the slope of (-5,7) and (5,-3)
Location Score Factor Wei
Mr. McCabe is buying tiles for his rectangular kitchen floor. The floor is 15 feet long and 25 feet wide. If each tile is 1 square foot, How many tiles does he
When the Federal Reserve sells government securities on the open market, what effect does this action have on the nation's money supply and interest rates? Mone
x27% of all telephones of a certain type are submitted for service while under warranty. Of these, 63% can be repaired whereas the remaining must be replaced un
Is 75% of the budget is 1200 was for budget using a double number line
Hayley bakes zucchini bread and banana bread. Some of the ingredients Hayley uses for each type of bread are shown in the tables Zucchini Bread 2 eggs 2 cups of
guess the song I know I f*d up, I'm just a loser Shouldn't be with ya, guess I'm a quitter While you're out there drinkin', I'm just here thinkin' 'Bout where I