Nicolelovesu Nicolelovesu
  • 25-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rami buys 3 pounds of oranges . If the cost is represented by c, what is the cost per pound

Respuesta :

nickmh2 nickmh2
  • 25-11-2017
It's C/3 since c is the total price of the total weight of the oranges and there are three pounds.
Answer Link

Otras preguntas

h h h h h h h h h h h h help plsprovide it with explanation​
When a child uses the word "cat" to refer to the family cat but not any other cats, __________ occurs. Underextension overextension telegraphic speech overregul
what challenges have confronted countries in africa south of the sahara since the end of the cold war
I need help with parts a and B of this question
As an improper fraction simplified
The barry family invited 100 relatives to their christmas party. 90 guests had italian heritage, 80 had german heritage and 75 had swiss heritage. What is the m
besides starting the vehicle, what else can 2022 versa’s available remote engine start in do?
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIST! A population of rhinos in Africa is 112. this year there were 17 births and eight deaths in the population. What is the change
In lines 1-2, the speaker describes "like" as a "semi-demi goddess" primarily to emphasize the universally held preference people have for being loved over bein
What was the Longoria incident?