hannahmohamed22 hannahmohamed22
  • 23-12-2017
  • Mathematics
contestada

each unit cost 14p how much do 942 units

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-12-2017
14×942
= 13188is the answer
Answer Link
adioabiola
adioabiola adioabiola
  • 30-09-2021

We are required to find the cost of 942 units given the cost of 1 units.

The cost of 942 units is 13,188p

If the cost of a unit = 14p

Cost of 942 units = Cost of a unit × 942

= 14p × 942

= 13,188p

Read more:

https://brainly.com/question/22488466

Answer Link

Otras preguntas

Find the solution to this equation. x + 4 = 2x + 8 2 A All real numbers B. No solution
4. Determine both the HCF and LCM of 25 and 200​
True or False A sphere is a group of parts that work together as a whole.
HELP! WILL GIVE BRAINLIEST!!! I think it's D please checkFactor completely x3 + 5x2 − 3x − 15. (x − 5)(x2 − 3) (x + 5)(x2 + 3) (x − 5)(x2 + 3) (x + 5)(x2 − 3)
In 2015, 120000 people voted. The number of viewers who voted in 2015 was 20% more than those in 2014. Calculate the numbers of viewers who voted in 2014
List all the intercepts for the graph shown and determine whether the graph is symmetric with respect to he x-axis, y-axis, origin, or none of these. X-int: (__
free <><> points<<>><​
What impression did you get about Van Gogh’s place in the history of art? Help plz
5. Flow chart related to the ionic bond in sodium chloride
find the HCF eg. first expression = 4a -8 =4(a-2)​