litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
which of these pieces of equipment would be the most appropriate for precisely measuring 29 mL of liquid? Explain your reasoning, citing evidence related to the
A 1000-liter tank initially contains a mixture of 450 liters of cola and 50 liters of cherry syrup. Cola is added at the rate of 8 liters per minute, and cherry
dilation with a scale factor of 2 centered at (1 2)
This part of the brain is covered in a thin layer of gray matter. Thinking, memory, and consciousness are some of the many functions that occur in this part of
The executor of Danny Mack's estate has listed the following properties at fair value: Cash $200,000, Life Insurance Receivable $500,000, Investment in Stocks a
Which of the following statements is true regarding the functions of culture in an organization? A) It hinders the generation of commitment to something larger
сатре оFind the condition that the roots of the quadratic equationax2 + cx + C =0may be in the ratio m:n
A monopolistically competitive profit-maximizing firm is currently producing and selling 2,000 units of output. At this output level, marginal revenue is $9, av
Jaron walked 15 blocks north and then 3 blocks west to school. Marisol walked 3 blocks east and then 15 blocks south to school. Write an expression to show that
A university dean is interested in determining the proportion of students who receive some sort of financial aid. Rather than examining the records for all the