mikeysettles2 mikeysettles2
  • 23-01-2018
  • Mathematics
contestada

a pack of 12 sodas cost $5.04. what is the unit rate in dollars per soda

Respuesta :

jpwilkins26 jpwilkins26
  • 23-01-2018
Divide $5.04 among the 12 sodas.
(5.04/12)
Which makes it $0.42 per soda in the whole pack.
Answer Link

Otras preguntas

I need help with geometry
Whoever help me with question will get 10 points
how does a tor develops​
27. Which of the following events started WWII in Europe? Soviet Union's attack on Finland 1939 Spanish Civil War in 1936 D-Day Invasion 1944 German invasion of
SOMONE PLEASE HELP ASAP!!!!
Where my monsters like to hide HELP ME X2!! IS IT SENTENCE INCLUDING NOUN CLAUSE?
How does Robespierre justify the power of the State?​
Find the unknown side length. Give EXACT answer. Then tell if the triangle forms a Pythagorean triple.
Find Hypotenuse HELP
can someone help me ?​