flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which equation shows the point-slope form of the line that passes through (3, 2) and has a slope of 1/3?
In ΔWXY, y = 88 cm, x = 85 cm and ∠X=70°. Find all possible values of ∠Y, to the nearest 10th of a degree.
Question 1 of 10 Which describes the law of conservation of matter? O A. The reactants must have more atoms than the products. B. The reactants must have fewer
Uniformitarianism states that the geologic processes occurring in the past are the same processes that are occurring today. Processes we see happening on Earth
an equation of the line with a slope of 2/3 and y-intercept of −8.
Are your physical activities requiring more energy? why?​
near the top of the body superficial deep anterior superior inferior distal lateral proximal medial posterior
If one quart is the same amount as 2 pints, how many pints are in 8 quarts​
Hi there~ List the layers of Earth from the center out to the crust. What is the composition of each layer? Sky
Who came up with the idea of zionism?