leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

\ What equation could be used to create the tame below a n
define inherited trait
Which is greater 1/9 or 1/8
For a recently released movie, the function y = 119.67(0.61)x models the revenue earned, y, in millions of dollars each week, x, for several weeks after its rel
The talk test can be used to measure the __________. a. knowledge of an activity b. intensity of an activity c. length of an activity d. cost of an activity
make a place value drawing of a number that has double the number of tens as ones and 3 times the number of thousands then hundreds
20-26 please :) thanks so much (see attachment)
What is the solution to y = 2x – 1 for the replacement set x = {1.4}?
Why are frogs said to have "two lives?"
A great deal of foreign direct investment in LDCs comes from _____. A) mutual funds B) other less developed countries C) local banks D) multinational corporati