brivallente8557 brivallente8557
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

A certain brand of lemonade costs $3.29 for 59.17 fluid ounces.

What is the unit rate?

Enter your answer, rounded to the nearest cent

Respuesta :

BrainliestHelper2017
BrainliestHelper2017 BrainliestHelper2017
  • 25-01-2018
The correct answer is 18, hope this helps!
Answer Link
iivibxsii
iivibxsii iivibxsii
  • 16-12-2020

Answer:

0.06

Step-by-step explanation:

i dont know why that is the answer but the guy above me is wrong its not 18 i got the same question and got it wrong.

Answer Link

Otras preguntas

will cattle grazing increase or reduce soil erosion?
when did slavery stop ?
what's the value of the digit 1on the 145,973
8.45 lb; 2 significant digits
What has improved to make scientist better able to understand the cell
what is -2/5y = 4 ?????????
convert 3 7/8 to a fraction notation?
What kind of information does the Nutrition Facts label give about requirements for essential nutrients?
can a triangle be formed by 7.4 cm , 8.1 cm , 9.8 cm
I'm not understanding this question please help ?