ecamor9 ecamor9
  • 25-01-2018
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $2.60 for 3 muffins. What is the price per dozen?  

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2018
I believe the answer is 10.4, or rounded 10$ for 12 muffins! Hope this helps, have a great day!
Answer Link
Qphan0401
Qphan0401 Qphan0401
  • 12-01-2021

Answer:

the answer is $10.4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A T-shirt supplier is willing to sell her shirts for $5 each, but she is able to negotiate a distribution deal at $7 each. The extra $2 that she made beyond the
the hydrophobic tail of phospholipids moves to the ___ of the cell membrane
For the figures shown, HJKL ~ QRST, and the scale factor of HJKL to QRST is 9/7. What is RS? A. 74 B. 72 C. 64 D. 49
Which life function is not necessary for an individual organism to stay alive?nutritionreproductionregulationexcretion?
Raw vegetables and fruit must be washed with __________ water before being cooked or served.
What civil rights measure was passed by Congress shortly after King’s assassination?
solve for the equation x^2-10+25=35
‼️‼️help please ASAP
name two non-renewable energy sources?
Which process does the sun use to produce energy?