ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

Give four examples of common indoor pollutants, four examples of common outdoor pollutants, and two examples of sources of hazardous waste.
The two triangles below are similar. Which pair are corresponding sides?
What is the theme of “Fire and Ice” by Robert Frost? Some say the world will end in fire, Some say in ice. From what I’ve tasted of desire I hold with those who
Me encanta el cordero asado. i_____ comer tambien estas Navidas! O A. Como decimos O B. Me preguntaste si O C. Pero sí tenemos D. Ojalá que lo pueda
Read and choose the option that best answers the question Todos los años, en el mes de mayo, nosotros nos preparamos para el festival de las flores de Panchimal
A rock is suspended by a light string. When the rock is in air, the tension in the string is 39.2 N. When the rock is totally immersed in water, the tension is
Help, please! An explanation would be great, I'm so confused on this question-
dentical twins are produced from the same sperm and egg (which splits after the first mitotic division), whereas fraternal twins are produced from separate sper
On January 1, 2019, Sharon Matthews established Tri-City Realty, which completed the following transactions during the month: Jan. 1 Sharon Matthews transferred
Help! (I will give you brainliest!!!!)