mgolonks13 mgolonks13
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Four bars of soap cost $1.12. What would you pay for 2 dozen bars? (1 dozen=12)

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-02-2018
4 bars = $1.12
Multiply the above equation by 6.
24 bars = $6.72 . . . . . . the cost for 2 dozen bars.
Answer Link

Otras preguntas

What is the product of 5 + 2i and 7 + 3i? (1) 41 + 29i (2)29 + 29i (3)41 + i (4)35 + 6i (5)29 + 41i
what is the purpose of writing a reflective essay
Write an expression to find the difference in the maximum area and minimum area of a nys high school soccer field. Then evaluate the expression. Max length 10
We want to partition 100 mL into 10 equal parts. ow many milliliters should we pour in each cup?
An increase in local competition, an increase in labor cost, or a fall in the economy are all _____ to an organization.
It costs a family $216 to refinish a wood floor. They want to refinish floor in a larger room. The ratio of corresponding sides is 3:4. How much would it cost t
Which is the best option for someone who wants to improve his or her credit and pay less interest on the debt? $15 a month because it will let the person keep
What type of system is intentionally exposed to attackers in an attempt to lure them out?
A farmer wants to determine if a new fertilizer gives a better crop yeild than her old fertilizer. she spreads the old fertilizer in field A, which crop had a b
During an investigation, similar glow sticks were placed in two beakers containing water at different temperatures. A record of the investigation is shown belo