luispinedap0gu5v luispinedap0gu5v
  • 25-02-2018
  • Mathematics
contestada

leo bought 6 chew toys each chew toy cost 4.how much did leo spend for the chew toys

Respuesta :

elip1
elip1 elip1
  • 25-02-2018
6•4=24 so he spent a total of $24
Answer Link
screechie
screechie screechie
  • 25-02-2018
Leo spent $24

1 chew toy equals $4

6 chew toys multiplied by 4 equals $24
Answer Link

Otras preguntas

How did the factory system develop in the United States? machines were too large and expensive to keep at home the number of immigrants decreased America change
What features of Athens's geography most affected its economy
Were the American colonists justified in rebelling against England?
A farmer used the same amount of gas to cultivate each of 3 fields. He used a total of 16 gallons of gas. Which location on a number line correctly indicates t
The angle of the triangle are in the ratio 5:6:9 what is the measure of each angle
Help me with 5c+4c+c
What is 20% of what number is 96?
Mr.karros is buying 2 digital cameras for the yearbook club.The price of each camera is $259.What is the total price of the cameras
What happens to water once it reaches Earth's surface
À quelle heure est-ce que tu te couches?