pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

Culture as an Iceberg illustrates 3 levels of culture: Cultural Makeup That Is Visible, Cultural Makeup We Are Aware Of, and Cultural Makeup We are Unaware Of.
On a horizontal number line, positive numbers are . On a vertical number line, negative numbers are . The number 0 is .
A dilation maps (8, 12) to (2, 3). What are the coordinates of the image of (9, 3) under the same dilation?
What kind of question would an ancient myth try to answer?How are the moon and the tides connected?What minerals cover the surface of the moon?Which phase of th
(a) A lamp has two bulbs of a type with an average lifetime of 1800 hours. Assuming that we can model the probability of failure of these bulbs by an exponentia
Substituting the equation y = 4x + 1 into the equation 2y = -x – 1 will produce the equation ________.
Partial tides _______. Question 7 options: represent various components of local tides that are resolved mathematically are predicted individually are added tog
Need helppppp asappppppp
if 2x + 3x.find the value of x​
Gerald is confused as to why his 26-year-old daughter is changing jobs for the third time since graduating from college five years ago. His daughter tells him t