blazeytan
blazeytan blazeytan
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange.How many oranges did she purchase?

Respuesta :

MissAsian
MissAsian MissAsian
  • 22-01-2016
12. $10.56 divided by .88 is equal to 12.
Answer Link
Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 22-01-2016
$10.56* (1 orange/ $0.88)= 12 oranges.

The final answer is 12 oranges~
Answer Link

Otras preguntas

please help!!!!!!!!To find the average number of shoppers in a particular store, shoppers are countedon two consecutive Saturday mornings. A. Yes; the sample is
24,356 rounded to the nearest thousand
what is (-4,2), slope = 1/2
if the total value of the coins is $0.50 what are the missing coins
POINTS 20!!The function P(x) = 3x2 + 4x + 5,is dilated by the function I(x) = P(2x). Write the new function I(x).
what molecule would be considered a covelant compound
The analysis of how people relate to each other is known as
Your velocity is 13 feet per second are you moving up or down?
What is the formula for finding the perimeter of a parallelogram?
Question 31 and 34 please 30 points