killer90001 killer90001
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

I really need help plz.

I really need help plz class=

Respuesta :

RarNotRoar000
RarNotRoar000 RarNotRoar000
  • 26-01-2016
I am pretty sure the answer is $140. Since each friend payed $35, there would be 4 groups of $35. So to find the total cost, we add them up, 35+35+35+35= 140. Another method you can use is multiplication. You would do 35×4 and that would also equal 140 dollars. I hope this helped.
Answer Link

Otras preguntas

How did victory by the colonies during the american revolution affect the government of the united states?
What is the minimum age requirement to become president of the united states?
The chef at the infamous Fattening Tower of Pizza tosses a spinning disk of uncooked pizza dough into the air. The disk becomes wider during its flight, while i
Where is the safest place in a house to be when an earthquake occurs?
What is root-mean-square current?
Dietary standards used to compare the amount of nutrients in a serving of food to the amount recommended for daily consumption are called
Ray should consume 2,000 calories every day. he consumes 1,735 calories to get essential nutrients. what is ray's discretionary calorie allowance? 115 calories
use benchmarks to estimate 6.34 + 3.95
A post on the classifieds website Craigslist advertised a mountain bike selling for $944 less than its retail price. If this is a 40% savings, what is the retai
Michael paid for 4 t-shirts and 4ties.3 T-shirts cost as much as 2 ties. How much does a shirt cost ?