lintiffany lintiffany
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Three pies and four cakes sell for $35 while four pies and five cakes sell for $44.50. What is the cost to purchase one pie and one cake?

Respuesta :

cassietovar1 cassietovar1
  • 22-03-2018
$9.50
.......................
Answer Link

Otras preguntas

Solve by elimination: 2x + 4y = 34 x+4y = 27 A (7,-5) B (6,6) (7,5) (5,7)
In 1977 the total dollar value of Washington's exports and imports or two-way trade was 10.4 billion dollars, whereas in 2007 the state's two-way trade was 164
The allies shipped____ soldiers from the United Kingdom to France
help matching them ?
What type of chemical reaction is this CHA + 0,CO, + H2O
A grill at a barbecue restaurant will be used to cook sausage links that are 2 lb each and briskets that are 6 lb each. No more than 120 lb of sausage links and
X+3 Solve for x in the following figure ????
Chong thinks of a Number adds 10 and then multiplies the number so obtained by 3, and get 42. If the number is n then write an equation for this
how many solutions does the equation have ?
PLZ HELP ME luke works in a nursing home. He does not provide medical care, but if the doctors or nurses need a patient lifted out of a chair or bed, they call