Maddenmobile8957 Maddenmobile8957
  • 24-03-2018
  • Business
contestada

How many ounces of cereal costs $2.49 what is the cost per punce?

Respuesta :

rl105248 rl105248
  • 24-03-2018
16oz would at least cost around $2.00 


Answer Link

Otras preguntas

What are the missing parts that correctly complete the proof?
What was a shogunate? A. a place weapons were stored B. a banquet honoring the samurai C. the military government of Japan D. the Minamoto government
sean notices two boys shoving another student in the hallway .the next day, he seen them doing the same thing
Suppose that the natural rate of unemployment in a particular year is 5 percent and the actual rate of unemployment is 9 percent. use okun's law to determine th
The local school sponsored a mini-marathon and supplied 40 gallons of water per hour for the runners. What is the amount of water in quarts per hour? 10 qt/h 16
A(n) _____ is an organized pattern of knowledge that an individual holds as true about his or her world.​ a. norm​ b. ​motive c. ​belief d. ​attitude
If, P(x,y) is a point on the unit circle determined by real number δ, then tanδ = what
List the partial products of 42x28
Why does Zaroff think Rainsford is “droll” and “naïve"?
1) what kind of speech does the first amendment protect? A)commercial speech B)defamation C)obscenity D)political speech 2)In Snyder V. Phelps, the supreme