ibahadurali786oz4gxs
ibahadurali786oz4gxs ibahadurali786oz4gxs
  • 26-03-2018
  • Mathematics
contestada

can someone help me on this question and show me how to solve it

can someone help me on this question and show me how to solve it class=

Respuesta :

ShiannBerry
ShiannBerry ShiannBerry
  • 26-03-2018
Well if the gum has 14 pieces in it and costs $1.69 you would divide $1.69 by 14. Which would be $0.12
Answer Link
miahpapaya
miahpapaya miahpapaya
  • 26-03-2018
The answer is b. And the other user explained it:)
Answer Link

Otras preguntas

Explain how scientific observations led to the development of, and changes to, the periodic table.
how do scientists do background research on topics they have question about
A rectangle is 13 centimeters longer than it is wide. Its perimeter is 226 centimeters. What are the length and width?
The ___________ was enacted to establish oversight, accountability, and enforce truthful and accurate financial reporting in public firms.
Which substance is responsible for making the food bolus slippery?
What can be done by the municipality to regulate informal trading?
A solution with a hydrogen ion concentration of 3.25 × 10-2 m is ________ and has a hydroxide concentration of _______
4. Use the following quote to compare native cultures “I came to a settlement of Indians who are called Querechos, who travel around with these cows, who do not
What question does the adverb clause answer? I'll agree to your proposal because I have no other choice. A. when B. where C. how D. why E. under (on) what cond
What are some limits of the local government in times of civil unrest