Naliadragneel4 Naliadragneel4
  • 22-04-2018
  • Mathematics
contestada

You want to buy some noodles.A 7-ounce package costs 2.59$.A 12-ounce package costs 4.68$. A 22-ounce package costs 7.92$.Which package is the best by?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-04-2018
1-ounce :

2,59 : 7 = 0,37$
4,68 : 12 = 0,39
$
7,92 : 22 = 0,36
$  -  the best package  (22-ounce  7,92$).
Answer Link
stephenezeagwa stephenezeagwa
  • 27-10-2021

Answer:

cap

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which type of security threat installs to a computer without the user's knowledge and then monitors all computer activity?
What characteristics do land plants share with green algae?
How many five digit numbers can be formed using digits 0-6 if repetitions are not allowed?
The skater fell during the short program, but she continued despite the MISTAKE. What is the function of the capitalized word? subject direct object predi
A company with a labor agreement under which union membership cannot be required as a condition of employment is considered a
After an interview, you should write _____ to restate your interest and extend your thanks. a follow-up letter a personal statement a memo a reference letter
In what location would primary succession most likely occur? An area that was covered by a glacier An area that was in a long drought An area that had sever
Good designs offer users as many alternatives as possible a. True b. False
What is the 19th term of this sequence? The first term is –14. -14, -7, 0, 7, 14,...
'how can communication affect the flow of work in an organization"