skimask0
skimask0
24-04-2018
Mathematics
contestada
Find the unit rate if 12 tablet cost $1,440
Respuesta :
ryanpost10
ryanpost10
24-04-2018
Divide 1440 by 12 which is equal to $120 unit price
Answer Link
thebest1242
thebest1242
24-04-2018
1440/12=120
1 tablet costs $120 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
The Earth's magnetic field is generated by which layer? Select one: a. Outer Core b. Mesosphere c. Asthenosphere e. Outer core and Asthenosphere together Which
Name the target organ or gland of the following hormones: a. TSH - b. Oxytocin - c. Oxytocin - d. ACTH - e. FSH - f. Thyrotropin-releasing hormone -
is a form of government that means ruling family A.dynasty B.king C.tyranny D.empire
What does the following quotation reveal about the character? "He's no right to take away my character. My character is the same to me as any lady's.”
Why was Samuel Slater known as the “Father of the American Industrialization Revolution”? A. He was wealthy enough to build the first American industrial facto
In the epic of Gilgamesh, who does Gilgamesh seek to learn the secret of eternal life?
A 60-year-old man is unable to walk more than 100 yards without experiencing severe pain in his left leg; the pain is relieved by resting for 5-10 minutes. He i
What U.S. agricultural product is only produced in Hawai'? Sugar tea shrimp Rice Coffee
Please help me with this
Kristen and Harrison are equal partners in the KH Partnership. The partners formed the partnership 5 years ago by contributing cash. Prior to any distributions,