isitobvious
isitobvious isitobvious
  • 25-04-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with this onehelp me please I have to show work too

I need help with this onehelp me please I have to show work too class=

Respuesta :

timothy40454 timothy40454
  • 25-04-2018
Correct, because $.6 per ounce works for all of the number of ounces. Times 0.6 for all of the number of ounces on the left side (5,10,15,20) to find the result (cost of detergent)

y=.6x
Answer Link

Otras preguntas

which text records ancient hindu beliefs? A. Bhagavad-Gita B. Epic of Gilgamesh C. Ramayana D. Torah
what is the emf produced in a 1.5 meter wire moving at a speed of 6.2 meters/second perpendicular to a magnetic field of strength 3.96 × 10-3 newtons/amp·meter
which of the following characteristics of a professional business letter distinguishes it from a personal business letter? a. professional business letters come
Suppose the number of dropped footballs for a wide receiver, over the course of a season, are normally distributed with a mean of 16 and a standard deviation of
what is 36+28 using mental math strategies
what is a mixture that is consistent throughout?
The Declaration of Independence argued that people should revolt when they suffer deep injustice
What was the institutes of the Christian religion
The growth of a new strain of bacteria is represented by y=79.31(1.48)^x where x represents the number of days and y represents the number of bacteria which is
Dough rowed 31/2 miles in 1/2 hour what is the average speed in miles per hour?