riddick1992 riddick1992
  • 26-02-2016
  • Mathematics
contestada

If 31/2 pounds of bananas cost $.98, how much would one pound cost

Respuesta :

abbyisawesome38
abbyisawesome38 abbyisawesome38
  • 26-02-2016
It would cost about 28 dollars for one pound
Answer Link

Otras preguntas

What Ancient Greek most directly influenced modern engineering and architecture
An fmri is conducted as a person is primed with a visual word cue. the next time the person sees the cue, a second fmri most likely will reveal _____ relative t
Vivaldi wrote instrumental music that depicts a scene without the use of sung words. what is this style called?
Pre algebra 8th Grade (with picture of question) please help, It would be very much appreciated :)
While Melissa was working at the factory, a heavy machine fell on her and broke her legs. Her doctors say that she needs three months of complete bed rest to re
Describe the tone of Douglass speech how does his tone contribute to the appeal that he makes using ethos and pathos
what is the remainder when 14,952 / 41
a gallon of chocolate milk sells for $3.14. a snack-size bottle of chocolate milk sells for 3 cents per ounce. which is a better buy?
Sophia has $8 to spend on lunch. Does she have enough money for a sandwich, drink and a bag of chips? Sandwich:$4 Salad:$3 Drink:$2 Bag of chips:$1
What are the solutions of the equation (x + 2)2 – 2(x + 2) – 15 = 0? Use u substitution to solve.