teal557 teal557
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

If 7 sandwich rolls cost $1.26, how much will 25 rolls cost?

Respuesta :

KennyStudys
KennyStudys KennyStudys
  • 25-09-2018
$4.5 since 1.26/7 is .14 and need 25 so it’s 4.5
Answer Link
vkyles vkyles
  • 11-03-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Wind energy is plentiful in regions with vast, open spaces. It is a non-polluting, renewable resource. What could be an economic factor that makes the use of th
the second term in a geometric sequence is 20. the fourth term in the same sequence is 45/4 or 11.25. what is the common ratio
The distance from jason's house to school is 0.5 meters. What is the distance in meters?
Which group feared that the Constitution made the national government too strong?
a pack of 12 sodas cost $5.04. what is the unit rate in dollars per soda
How do some consumers feel about DLC season passes?
Why might it be beneficial for governments to restrict the types of plants and animals that individuals can keep as pets in a particular environment?
Read Spenser’s "Sonnet 75.” One day I wrote her name upon the strand; But came the waves, and washed it away: Again, I wrote it with a second hand; But came the
A wildfire destroys part of a forest. How will squirrels that live in the forest and depend on trees most likely respond? A. Squirrels will emigrate and lea
3 5/6-2 3/8 please help I don't understand