brownlamonte17 brownlamonte17
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit price for each size of Jif creamy peanut butter and determine which size is the better buy?

Size

Price

18 oz

$3.28

22 oz

$3.99

28 oz

$4.89

Respuesta :

jazzy568457t jazzy568457t
  • 24-11-2019

18 oz.= $3.28 28oz = $4.89 22oz =$3.99 I think the best size 22 oz

Answer Link

Otras preguntas

what number divided by 15 equals 8.8
write a division equation that has a solution of 42
How many valence electrons does chlorine have?
What is the process that results in new species?
1kg costs £1.28. what is the cost of 250g
Which statement describes the Supreme Court's decision in the Brown v. Board of Education case? A. It agreed with the earlier Plessy v. Ferguson ruling on publi
A small fountain holds 38 gallons of water in 4 equal-sized sections. How many gallons of water are in each section?Choose all answers that are correct. A. 38/
juan has 12 muffins he puts one fourth of the muffins in a bag how many muffins does juan put in the bag
What are the coordinates of the outlier? A. (2, 6) B. (3, 1) C. (6, 9) D. (9, 6)
What is a gerund in a sentence?