nakiya49 nakiya49
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Walmart, ground beef sells for $3.75 per pound. How much would it cost to buy 4.25 pounds of chicken?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

15.9 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 3.75 by 4.25

Answer Link
lorene1202
lorene1202 lorene1202
  • 22-02-2021

Answer:

15.94

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In China in the 1980s, commune-based agriculture was replaced by the _______ responsibility system. A. Confucian B. household C. cultural D. community
two fifths of the instruments in the marching band are brass. One-eighth of the brass instruments are tubas. What fraction of the band is tubas?"
How many molecules of water are there in 5.00 g sample of water ?
6. Under the English Westminster model, the highest court of appeals is A. a panel appointed by the prime minister. B. the ruling King. C. the House of Commo
Please help me with these 2 math problems !! 1. Jennifer works in a flower shop. On Saturday she started work at 8:45 AM. She spent 3/4 hour at lunch. She fini
find two numbers whose gcf is 90
Please help me with these 2 math problems !! 1. Jennifer works in a flower shop. On Saturday she started work at 8:45 AM. She spent 3/4 hour at lunch. She fini
in the book stargirl why did leo ignore stargirl and who did he blame it on
two fifths of the instruments in the marching band are brass. One-eighth of the brass instruments are tubas. What fraction of the band is tubas?"
What is an animal that can seriously injure a lion without fighting?