doodoobrainforr
doodoobrainforr doodoobrainforr
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help asap!!!!!!!!!

Please help asap class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2021

Answer:

The unit price per apple is $0.50

Step-by-step explanation:

If there is a total of 12 apples priced at $6, you can do 6 / 12 to find how much each apple costs individually.

6 / 12 = 0.5

Therefore, each apple costs 50 cents, or $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

Lateral epicondylitis is usually an inflammatory condition.a. Trueb. False
Por qué se habla de una integración nacional de Italia y Alemania?
What is the difference between PaCO2 and ETCO2?
In order to improve handwriting skills, a slant board is provided to a 2nd grade student to use when writing. What is the benefit of using this slanted/angled s
Analyzing and interpreting cultural and environmental differences in data collection are included in the definition of
Is a person who has been domiciled in Louisiana for a total of 4 moths eligible to obtain a salesman's license?A. yesB. no
According to technicolor terms, what is cyan/o? Give the example.
. Regular octagon LMNOPQRS is inscribed in a circle with center H. a. What is the image of segment MN after a 135 degree clockwise rotation about point H? b. Wh
What are the 2 things required for the movement of any fluid medium between 2 points?
An eighth-grade teacher is planning a lesson on the Civil War. One of the teacher's goals is for the students to be able to compare and contrast political viewp