doodoobrainforr
doodoobrainforr doodoobrainforr
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help asap!!!!!!!!!

Please help asap class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2021

Answer:

The unit price per apple is $0.50

Step-by-step explanation:

If there is a total of 12 apples priced at $6, you can do 6 / 12 to find how much each apple costs individually.

6 / 12 = 0.5

Therefore, each apple costs 50 cents, or $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best explains why Iceland has so many active volcanoes? A Iceland overlies a boundary between two tectonic plates that are colliding. B Iceland
(will give brainliest for first answer) Indicate YES or NO as to whether the transformation will map hexagon ABCDEF onto itself.A. Reflecting over AC¯¯¯¯¯ B. Re
20x+17=35x+30 help Is due tomorrow
what do you think the state need to do to survive as independent from britain
People who worked for a certain amount of years and then were freed from slavery 1. proprietor 2. indentured servant 3. Puritan
Can someone please help me get this right?
A coin is flipped 80 times. It lands tails 47 times. What is the Probability
what’s the value of x
What is the Capital of TX?
The lecture described two perspectives on police legitimacy: the instrumental perspective and the procedural justice perspective. Describe each perspective and