skskskksmz skskskksmz
  • 25-08-2022
  • Mathematics
contestada

Does anyone know how to do this

Does anyone know how to do this class=

Respuesta :

jaisurajk jaisurajk
  • 25-08-2022

Answer:

$1313.4

Step-by-step explanation:

(40+4)*29.85=

44*29.85=$1313.4

Answer Link

Otras preguntas

Reported speech Exercise 158
Describe how an ordered pair represents a point on a coordinate plane. Include the terms x- coordinate, y- coordinate, and origin in your answer.
What is taxonomy??? a subgroup of organisms the classification of plants based on their medicinal uses the science of classification an organism's evolutionary
write the unit rate if you travel 100 miles in 4 h
HELP: Grapes were priced at 3 pounds for $5.28 A. what was the price per pound. B. how much would 10 pounds of grapes cost.
Who invented the telephone and also worked to improve the lives of deaf people? A. Andrew Carnegie B. Thomas Edison C. Alexander Graham Bell D. Gottlieb Daimler
During the Meiji period, Japan began building an empire, as Europe had done. Wars with China and Russia at the turn of the 20th century led to Japanese control
how do you increase £480 by 7.5%
how many tons are in 40,000 lbs?
Which additional word or words in the sentence should be capitalized? The hubble space telescope has been in orbit around earth since 1990. Choose all answers t