kimmyreyes1
kimmyreyes1 kimmyreyes1
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound.How much will 9 pounds cost?

Respuesta :

christyteaaa
christyteaaa christyteaaa
  • 23-02-2017
$22.50 because you multiply 9 by 2.50
Hope this helps ❤
Answer Link
Decela6 Decela6
  • 23-02-2017
I did $2.50 x 9 = $22.5
Answer Link

Otras preguntas

What is the only thing that should differ between experimental treatments
one main difference the United States constitution and state constitutions is that state constitutions. a. are much longer. b. can't be amended. c. don't hav
6x532 in expanded form
Explain why 83 x 93 is not the prime factorization of 7,719
ancient Babylonian canals are most similar in function to which modern invention
What did the king do with the laws that were necessary for the public good?
Characterization gives us insight into the character's __________, which builds conflict.
Why are hurricanes considered more damaging than tornadoes when tornadoes have stronger winds
describe a real life multiplication situation for which an estimate makes sense
What are some of the physical and human made features that map symbols can represent?